logo Razem na Swieta

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.

logo pola

W październiku uczniowie naszej szkoły posadzili na szkolnej rabacie cebulki żonkili. Na wiosnę kwitnące żonkile, zostaną zebrane, a następnie rozdane przez wolontariuszy jako podziękowanie za datki na rzecz hospicjum. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

miś

Nasza szkoła przystąpiła do akcji pt „Miś Zdrówko”, celem przedsięwzięcia jest zbiórka maskotek – misiów przytulanek dla dzieci przebywających w szpitalach, poradniach, hospicjach oraz domach opiekuńczo – wychowawczych.

W ramach akcji Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu” w naszej szkole odbyły się prelekcje na w/w temat.

logo pola

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w piękną Ogólnopolską Kampanię Społeczną Pola Nadziei 2018. W październiku uczniowie zapoznali się z ideą założenia Pól Nadziei, która ma na celu niesienie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.