logo UNICEF

W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu Unicef -zaWODY dla AFRYKI.

Zmęczone, głodne, brudne… Takie są dzieci, którym dzieciństwo zostało odebrane z powodu wojny. Zmuszone do opuszczenia swoich domów wyruszają w drogę, która, jak wierzą, przyniesie im lepsze życie. Niestety bardzo często nadzieje te okazują się płonne. Życie uchodźcy nie jest łatwe, a decyzja o ucieczce to ostateczność.

logo koloryswiataNasza szkoła po raz czwarty uczestniczyła w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

W ramach akcji uczniowie zostali zapoznani z projektem w formie prezentacji multimedialnej oraz na parterze naszej szkoły znajdowała się specjalna gazetka poświęcona akcji.

Nasza szkoła realizowała kolejny projekt Unicef - „Mali uczniowie idą do szkoły”.

Najważniejszym celem projektu było zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w Mali. Zadanie to ułatwiły specjalnie przygotowane materiały, w tym prezentacje i filmy dzięki którym mogły odbyć się ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie zrozumieli na czym polegają problemy mieszkańców krajów rozwijających się, a także dowiedzieli się jak można im zaradzić.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w projekcie edukacyjnym Unicef w tym roku szkolnym dotyczy on dostępu do edukacji na świecie.

CELE PROJEKTU: