IMG 0001Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym, wspólne dobro – Ojczyznę. Piękne słowa Jana Pawła II w pełni oddają nasze dążenia i cele. 23 kwietnia 2012 roku w naszej szkole został powołany pierwszy w Sosnowcu Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Włączyliśmy się do społeczności szkół, w których podobne kluby już istnieją. Było to dla nas wielkie wydarzenie.

12 lutego po raz kolejny wspominaliśmy zamordowanych z zimną krwią Mieczysława i Helenę Mackiewiczów wraz z synami Jerzym i Bohdanem oraz Jerzego Piwowarczyka. Uroczystości 72. rocznicy tych tragicznych wydarzeń rozpoczęły się o godz. 9.00 mszą św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych.

W sobotę 26 listopada odwiedził nas niespodziewany gość – Pan Tony Earle, wnuk Pana Gilberta Georga Edwardsa, jeńca brytyjskiego. Pan Edwards w roku 1944 przebywał w obozie jenieckim, który mieścił się w budynku naszej szkoły. Pan T. Earle przyjechał razem z Panem K. Nowakiem, administratorem portalu http://klimontow-sosnowiec.prv.pl/

17 września poczet sztandarowy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami Klubu Historycznego im. Armii Krajowej uczestniczył w miejskich uroczystościach poświęconych pamięci rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka.

We wtorek 8 marca naszą szkołę odwiedził dr Piotr Kurek - Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.