Uczniowie klasy VI wzięli udział w spotkaniu z Panem Aleksandrem Tarnawskim ps. "Upłaz" i "Wierch" - ostatnim żyjącym Cichociemnym.

logo wilczy bieg

Uczennice naszej szkoły – Zuzanna Łatka i Julia Jończyk wzięły udział w największym biegu pamięci w Polsce o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Tegoroczna 6. edycja Biegu była wyjątkowa, ponieważ odbywała się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

logo Zolnierze wykleciW poniedziałek 5 marca przedstawicielki Szkolnego Klubu AK w osobach Amelia Szczęch, Anna Becmerowicz i Amelia Musiał reprezentowały naszą szkołę w uroczystościach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w murach Szkoły Podstawowej nr 15.

logo Zolnierze wykleci"Żołnierze Wyklęci" to żołnierze polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący przez lata z reżimem komunistycznym. Ludzie skazani na zapomnienie, wykluczeni z narodowej pamięci. Dzisiaj porównujemy ich z uczestnikami powstań narodowych, którzy nie mając szans na zwycięstwo, walczyli w imię wartości najwyższych.

17 lutego poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Maj, Julia Witwicka i Oliwier Grzybowski reprezentował naszą szkołę w miejskich uroczystościach z okazji 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.