skoDzień oszczędzania przypada na 31 października. W naszej szkole zostanie zorganizowana wystawa „Październik – miesiącem oszczędzania” promująca ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcająca uczniów do odkładania środków na kontach SKO w banku PKO.

Informujemy z radością, że do grupy SKO-wiczów dołączyli kolejni uczniowie, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO. Mamy nadzieję, że będą systematycznie oszczędzać i spełniać swoje marzenia.

Dzień oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej głównymi pomysłodawcami zostali przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie banków. W czasie odbywającej się konferencji w Mediolanie stwierdzili, iż aby zapewnić stabilny oraz długotrwały rozwój społeczeństw trzeba reklamować ideę oszczędzania. Był wówczas 1929 rok.

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do zakładania książeczek w SKO czyli tak naprawdę zakładania swojego pierwszego konta. Opiekunem SKO w szkole jest Pani Agnieszka Rokita.

Zbliża się koniec roku szkolnego. Część naszych SKO-wiczów kończy 13 lat i nie będą mogli korzystać z konta SKO.

Zgodnie z przepisami rodzic może w tej sytuacji zamknąć rachunek SKO swojego dziecka na 2 sposoby: