Zajęcia organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 w roku szkolnym 2017/2018:

Na piątkowych zajęciach OPP nr 2 uczniowie wraz z nauczycielem wykonywali hallowenowe dekoracje do świetlicy szkolnej. Główną i najtrudniejszą do wykonania dekoracją były Lampiony-MUMIE, wykonane ze słoików i bandaży. Uczniowie wykonali również łańcuchy duszki i łańcuchy pająki.

W nasze świetlicy zapanował nastrój Halloweenowy. Wraz z uczniami uczęszczającymi na zajęcia pozaszkolne Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 wykonywaliśmy „straszne” potrawy Halloweenowe, były „Paluchy czarownicy” wykonane z ciasta kruchego, „Bananowe Duszki”, „Dynie z mandarynek” oraz pyszne „Parówkowe mumie”. Wszyscy uczestnicy zajęć z uśmiechem na buźkach wykonywali kolejno „Straszne potrawy”. Na koniec zajęć odbyła się degustacja.

Ognisko od kilku lat współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 35. Charakter działalności Ogniska jest wolny od systemu lekcyjnego co stwarza atmosferę rozwijającą prawidłowy i wszechstronny rozwój osobowości dzieci.

Jest placówką ogólnodostępną a uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne  i dobrowolne.