Kolejny raz, dzięki funduszom przeznaczonym przez Urząd Miejski w Sosnowcu wychowankowie świetlicy "MIŚ" mogli uczestniczyć w  warsztatach artystycznych w Osikowej Dolinie w miejscowości Koziegłowy.

14 lutego czyli w Walentynki dzieci uczęszczające na świetlicę socjoterapeutyczną wykonywały prace plastyczno-techniczne związane z walentynkami. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało drobny upominek.

6 grudnia dzieci w czasie zajęć świetlicy socjoterapeutycznej MIŚ wspólnie z wychowawcą Panią Agnieszką Rokitą ubierały choinkę. Dzieci czekały na ten moment od dawna i stroiły choinkę z dużym zaangażowaniem i przejęciem. Końcowy efekt był bardzo ładny , gdyż drzewko wygląda prześlicznie.

Dnia 25 października 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu po raz kolejny, odbył się mini playback show „Tanecznym krokiem”- konkurs przeznaczony dla dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych.

Wychowankowie świetlic środowiskowych dzięki funduszom przeznaczonym przez Urząd Miejski w Sosnowcu mogli uczestniczyć w artystycznych warsztatach w Osikowej Dolinie w Koziegłowach. Była to wspaniała forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę.