Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Klub UNICEF

logo unicefUNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

UNICEF nie jest finansowany przez ONZ i dlatego potrzebuje wsparcia darczyńców, by nieść pomoc dzieciom.

Niezależnie od miejsca na świecie, UNICEF zawsze na pierwszym miejscu stawia życie dzieci i ich prawidłowy rozwój. Robimy wszystko, by w każdym zakątku świata żyło im się lepiej.  jest to bardzo proste - na przykład kiedy stawiamy studnię w małej wiosce w Nikaragui i w ten sposób chronimy 35 rodzin przed zarażeniem cholerą. Czasem jest to bardzo niełatwe, jak wtedy, gdy negocjujemy wstrzymanie działań wojennych, by przeprowadzić akcję szczepień wśród tysięcy dzieci. Jedno jest pewne – żadne dziecko nie jest dla UNICEF zbyt daleko, by dotrzeć do niego z pomocą!

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w różnych akcjach organizowanych przez Unicef oraz należy do Klubu Szkół UNICEF. Koordynatorem jest Pani Agnieszka Rokita.

Braliśmy udział w następujących akcjach:

  1. 1.Wszystkie Kolory Świata I i II edycja
  2. 2.Baw się i bądź bezpieczny.
  3. 3.Dzień Zmian
  4. 4.Gwiazdka dla Afryki.