Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Program "5 porcji warzyw i owoców"

logo 5porcjiOd wielu lat propagujemy w naszej szkole jedzenie owoców i warzyw oraz picie soków. Program edukacyjny "5 porcji warzyw, owoców lub soku” ma  zwiększyć świadomości dzieci przedszkolnych na temat łatwej i zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego dla samopoczucia i zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku.

Łatwo jest dodać po jednej porcji warzyw do trzech posiłków w ciągu dnia, a pomiędzy nimi schrupać jabłko lub marchewkę i wypić sok. Chcemy poprawić żywieniowe przyzwyczajenia dzieci oraz zwiększyć świadomość na temat zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat. Zdajemy sobie sprawę, że często jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu. Dlatego przekonujemy, że nalanie soku do szklanki, pokrojenie pomidora na kanapkę czy podanie owoców do drugiego śniadania dla dziecka to czynności, które zajmują chwilę – a mają ogromne znaczenie dla naszej kondycji i dobrego samopoczucia!