Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Program - "Śniadanie daje moc"

logo sniadaniedajemoc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego też klasy I – III przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Śniadanie daje  moc”.

 

Każda klasa stworzy Klasowy Klub Śniadanie Daje Moc

Klasowy Klub Śniadanie Daje Moc to śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. Interaktywna forma przeprowadzenia zajęć w Klubach Śniadanie Daje Moc w przyjazny sposób przybliży najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania. Szczegółowe informacje o programie na stronie http://sniadaniedajemoc.pl/

 

Realizacja programu:

Rok szk 2015/2016

* Owocowe śniadanie:

Zgodnie z ósmą zasadą zdrowego odżywiania "Dzień bez pięciu świeżych porcji warzyw, owoców i soków to dzień stracony" -  uczniowie klasy pierwszej a przygotowywali sałatkę owocową. Po omówieniu zasad wykonywania i spożywania i podawania posiłków przystapili do pracy. Zwieńczeniem ich wysiłku było wspólne jedzenie owocowych pyszności.

* Dzień Śniadanie Daje Moc:

logo 8XI

Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto będzie obchodzone w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy (niedziela).  W tym dniu uczniowie klas młodszych zapraszają do zorganizowania wspólnego, zdrowego śniadania.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie wybraliśmy tę datę.

Właśnie dzisiaj - 6 listopada wszyscy uczniowie klas młodszych zorganizowały wspólne śniadanie. Każda klasa przygotowywała śniadanie ze zdrowych produktów. Każde menu zawierało oczywiście warzywa, owoce i soki. Wspólny posiłek był doskonałym czasem na rozmowy i lepsze poznanie się.

 

Za realizację programu szkoła otrzymała certyfikat.

certyfikat sniadanie daje moc

 

 

 Rok szkolny 2016/2017

8 listopada uczniowie klas Ii i III uczestniczyli w finale akcji Śniadanie daje moc. Od września na poszczególnych edukacjach przypominali sobie i poznawali nowe zasady zdrowego stylu odżywiania.

We wtorek dzieci przyniosły do szkoły zdrowe produkty, z których przygotowały samodzielnie śniadanie. Po przygotowaniach wszyscy zasiedli do wspólnego śniadania. Każdy mógł spróbować tego co przygotowali jego koledzy.

 

 Rok szkolny 2017/2018

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Programu "Śniadanie daje moc". Informacje o realizacji zadań znajdziesz tutaj: http://sp35.joomla.katowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1063:final-programu-sniadanie-daje-moc-2017&catid=8&Itemid=153