Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Założenia programu rządowego "Radosna szkoła"

Radosna szkoła
 

 

W ramach rządowego programu „Radosna szkoła” otrzymaliśmy wsparcie finansowe na pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole. Ich zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną.

Miejsca zabaw wyposażone są w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, i obejmują w szczególności duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową. Szkoła została wyposażona w sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko ma możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy.