Program "Nie pal przy mnie proszę"

nie pal

W II półroczu roku szkolnego klasa II przystąpiła do Programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I – III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie proszę”. Jest to drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki adresowanych dla dzieci i młodzieży inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy  z resortem edukacji.

Program ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Program składa się z pięciu zajęć warsztatowych o następujących tematach:

1. Co to jest zdrowie?

2. Od czego zależy nasze zdrowie?

3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

4. Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?

5. Nie pal przy mnie proszę!

W trakcie warsztatów uczniowie klasy II zapoznali się z bohaterką programu – wiewiórką Wiki, nauczyli o niej wierszyka, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki. Podsumowaniem programu było zapoznanie się z przygotowaną prezentacją komputerową.

Program „Nie pal przy mnie proszę” jest adresowany również dla rodziców uczniów. Na zebraniach z rodzicami zostaną oni zapoznani z celami programu oraz obejrzą przygotowaną dla rodziców prezentacją na temat palenia.

Prezentacja dla dzieci (pdf)