Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Klasa Va w kinie

5 lutego uczniowie klasy V a uczestniczyli w wycieczce pod opieką Pani Agnieszki Rokity oraz Pani Joanny Wcisło. W programie było wiele atrakcji.

 

Pierwszym punktem naszej wycieczki była prezentacje w pizzerni Dominium w Sosnowcu. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak nazywa się czapka Pizzera, gdzie przyrządzono pierwszą pizzę. Odbył się również pokaz w jaki sposób przygotowywana jest pizza oparta na tradycyjnej, włoskiej recepturze. Dominik oraz Malwina mieli możliwość samodzielnego przygotowania pizzy pod czujnym okiem Pani kucharz. Swoje zadanie wykonali wyśmienicie. Uczniowie na spotkaniu mieli również okazje skosztować swojego ulubionego rodzaju pizzy oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizator wycieczki Pani Agnieszka Rokita bardzo dziękuję obsłudze pizzerii Dominium za miłe zajęcia, pokaz i degustację.

Następnie odbył się krótki spacer po Sosnowcu: Pomnik Jana Kiepury, Aleja Zwycięstwa, Urząd Miasta. Po przybyciu do kina Helios dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym oraz oglądały film „Mia i biały lew” - Mia et le lion blanc.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi.

Film potrafił prawdziwie wzruszyć i zachwycić. Warto popatrzeć na pięknego lwa, który z dumą kroczy przez sawannę oraz dziewczynkę posiadającą siłę, by zmieniać świat.

Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że wycieczka klasowa była bardzo udana i miło spędzili czas.

  • 20190205_102626
  • 20190205_104740
  • 20190205_110744
  • 20190205_112124

Simple Image Gallery Extended