Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Pomoc dla Syrii

pomoc dla syrii

Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w akcję UNICEF „Pomoc dla Syrii”.

 

UNICEF pomaga dzieciom z Syrii od początku konfliktu. Wojna w Syrii trwa już 7 lat. Skutki brutalnego konfliktu najbardziej dotknęły najmłodszych. Wiele dzieci jest rannych, chorych, bądź niedożywionych. W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Blisko 70 tys. Syryjczyków zmarło z powodu skutków wojny – braku wody i żywności, zimna, odniesionych ran i chorób. Miliony ludzi straciły domy, miejsca pracy i bliskich. Ich serca i umysły zostały zranione strachem i przerażającymi doświadczeniami.

Każdy z nas może pomóc mieszkańcom Syrii np. poprzez przekazanie darowizny za pomocą formularza na stronie Unicef i razem z nami nieś pomoc dzieciom

https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/pomoc-dla-syrii/6

Środki, które Państwo przekażecie zostaną przeznaczone na zapewnienie pitnej wody, leków, żywności terapeutycznej i koców dla mieszkańców Syrii.

W naszej szkole odbędzie się akcja edukacyjna o sytuacji dzieci w Syrii. Chętni uczniowie będę wykonywać plakaty, które zostaną przestawione na wystawie na parterze szkoły.