Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Wolontariat w schronisku

LOGO WOLONTARIATW dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

W listopadzie i grudniu odbyła się w naszej szkole kolejna akcja pomocy dla zwierząt. Zbieraliśmy dary dla Schroniska dla psów w Milowicach oraz zorganizowaliśmy akcje charytatywną dzięki której zakupiliśmy dobrej jakości karmę da psów. 20 grudnia opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Agnieszka Rokita przekazała karmę dla psów i kotów, zebrane koce, miski, kuwetę dla kota oraz inne akcesoria do Schroniska dla zwierząt w Milowicach.

Serdecznie dziękuję za dobre serca oraz liczne dary dla psów i kotów.

  • 20181220_104411
  • 20181220_151101

Simple Image Gallery Extended