XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PITAGORAS

LOGO KONKURS

5 grudnia odbył się w naszej szkole XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PITAGORAS. Konkurs był adresowany do uczniów klas VIII sosnowieckich szkół podstawowych.

Celem konkursu było rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

Do konkursu zgłosiły uczniów następujące szkoły:, SP 39, SP 18, SP 6, SP 40, SP8. Konkurs składał się z 10 zadań ( 6 zamkniętych oraz 4 otwartych), czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosił 60 minut.

Wyniki konkursu:

I miejsce - SP 6

II miejsce - SP 39

III miejsce- SP 8

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Organizator konkursu Pani Agnieszka Rokita składa serdeczne podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz dzieciom za wspaniałe wyniki.

Już teraz zapraszamy na XII edycje konkursu.