Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

logo prawa dziecka

„Nie ma dzieci, są ludzie” -słowa niekwestionowanego patrona wszystkich dzieci stały się hasłem przewodnim obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole. Dzień ten świętowaliśmy razem z UNICEF.

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. Nauczyciele przygotowali krótkie informacje, które miały przejrzyście odzwierciedlić prawa wszystkich dzieci. Zadaniem uczniów było utożsamianie się z prawem dla nich samych najważniejszym. Okazało się, że jest to „Prawo do odpoczynku” i „Prawo do prywatności”. Niektórzy podkreślali również „Prawo do wychowywania się w bezpiecznej i co najistotniejsze wolnej od uzależnień rodzinie”. Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przypomni lub uświadomi niektórym, że „dziecko to także człowiek, tylko jeszcze mały”.

Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną „ Międzynarodowy Dzień Praw dziecka” oraz wykonali plakaty promujące idee akcji.

Oto wyniki konkursu na plakat:

1 miejsce Karolina Urbańczyk

2 miejsce: Maja Pierzchała oraz Filip Pietrkiewicz

Organizatorzy akcji serdecznie dziękuję wszystkich uczniom, którzy przyłączyli się do akcji i ubrali się na niebiesko.

 • 1
 • 10
 • 10a
 • 10b
 • 10c
 • 10d
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended