Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Lekcja historii o "małej ojczyźnie"

25 stycznia uczniowie klas V-VII wzięli udział w spotkaniu z Panem Janem Jelonkiem - Przewodniczącym Rady Dzielnicy Porąbka, autorem „Historii Domu Gromadzkiego w Porąbce”. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o ich „małej ojczyźnie”.


Pan Jan Jelonek barwnie opisując dzieje Porąbki i ludzi z nią związanych starał się zachęcić uczniów do zainteresowania się historią. Pokazywał przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki rodzinne, ukazujące życie codzienne mieszkańców Porąbki. Każda klasa otrzymała w prezencie publikację „Historia Domu Gromadzkiego w Porąbce”, kilka egzemplarzy monografii zostało także przekazanych do biblioteki szkolnej. Pan Jan cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów, chcących podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami po spotkaniu.
Bardzo dziękujemy Panu Janowi Jelonkowi za wspaniałą i niepowtarzalną lekcję historii. 

  • WP_20180125_09_55_57_Pro
  • WP_20180125_09_56_21_Pro

Simple Image Gallery Extended