Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Obchody 73 rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów

W dniu 11 lutego Poczet Sztandarowy w składzie: Malwina Gardzińska, Rozalia Matusik, Oliwier Grzybowski i Dariusz Nędza reprezentował całą społeczność naszej szkoły w uroczystościach 73. rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka.

Uroczystość zorganizowana była przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Sosnowiec, Rycerzy Kolumba Rady Sosnowieckiej. Obchody rozpoczęto o godz. 11:00 – mszą św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie przemaszerowano do miejsca starego szybu „Dorota” gdzie znajduje się symboliczny grób rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka. Po powitaniu gości, odśpiewaniu hymnu, wysłuchaniu okolicznościowych przemówień, uczniowie złożyli kwiaty. Na zakończenie uroczystości wysłuchano hejnału Sosnowca.

Więcej zdjęć na stronie Miasta