Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Program "Szklanka mleka"

logo mlekoUnijny program "Szklanka Mleka" jest realizowany od 2004 r. Ma on na celu utrwalanie dobrych nawyków żywnościowych i zachęcenia dzieci do picia mleka. W tym roku szkolnym uczniowie będą dostawali 0,2 ml kartonik mleka 3 razy w tygodniu od początku listopada br. - do końca maja 2014 r.

 

Program jest skierowany głównie do uczniów podstawówek.

W czasie roku szkolnego, polskie dzieci spożywają ok. 53 tys. ton mleka i przetworów mlecznych, dzięki czemu Polska jest w czołówce Europy pod względem ilości mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do placówek oświatowych w ramach programu "Szklanka Mleka".

W programie "Szklanka Mleka" uczestniczy 26 krajów unijnych. Polska od kilku lat pozyskuje na niego najwięcej pieniędzy.