Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Październik miesiącem oszczędności

Dzień oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej głównymi pomysłodawcami zostali przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie banków. W czasie odbywającej się konferencji w Mediolanie stwierdzili, iż aby zapewnić stabilny oraz długotrwały rozwój społeczeństw trzeba reklamować ideę oszczędzania. Był wówczas 1929 rok.

 

Dzisiaj wielu ekspertów zachęca zwykłych ludzi do systematycznego odkładania choćby małej sumy pieniędzy. Dlaczego? Otóż oszczędzanie zapewnia komfort finansowy. Mając zaoszczędzoną sumę pieniędzy na koncie nie boimy się o swoją przyszłość…

W naszej szkole zostanie  zorganizowana wystawa „Październik – miesiącem oszczędzania” promująca ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcająca uczniów do odkładania środków na kontach SKO w banku PKO.

Od października do końca roku szkolnego ogłaszamy  konkurs „Mistrz oszczędzania” oraz „Ciułacz Miesiąca”. Głównym źródłem uczniowskich dochodów jest kieszonkowe. Nie są to duże kwoty, ale ich systematyczne odkładanie w dłuższym okresie pozwala zaoszczędzić całkiem pokaźne sumy. Wśród uczniów, którzy systematycznie wpłacają pieniądze i gromadzą najwięcej oszczędności zostaną rozdane nagrody.

 

Uwaga konkurs !

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wykonania pracy technicznej:

„MOJA  SKARBONKA”.

Prace należy przynosić do 25 października do opiekuna SKO Pani Agnieszki Rokity.

 Czekają nagrody.