Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

logo PM35 SP35W piątek 23 marca w ramach współpracy szkoły i przedszkola, uczniowie klasy IIIa odwiedzili swoich młodszych kolegów z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 35. Uczniowie zaprezentowali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Po przedstawieniu uczestniczyli we wspólnym poczęstunku oraz zabawach. W szkole jest bardzo fajnie, ale czasami warto wrócić do przedszkola.

logo wiosna

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca po raz kolejny uczniowie bawili się rewelacyjnie. Najmłodsi zaczęli ten dzień Wiosennym Turniejem Sportowym.

logo matematyka

 

W dniach 12 –16 marca odbył się w naszej szkole Tydzień Matematyki.

Poniedziałek 12 marca rozpoczął się od szkolnego   etapu   Mistrzostw   w Łamigłówkach oraz rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych.

bezpiecznikiTauronaPo raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w programie „Bezpieczniki Taurona”. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Dzieci, dzięki zabawie oraz ciekawym eksperymentom, nauczą się jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznają zagrożenia z nim związane.

logo teatr1

"Żeby nie być wrogiem dla innych, trzeba nie być wrogiem dla siebie”.

12 marca dla klas czwartych odbyły się warsztaty prowadzone przez Katarzynę Niedurny- pracownika Teatru Zagłębia. Cel był jeden- instrukcja obsługi wroga i oswojenie z tematem przed wizytą w teatrze.