Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

logo marzycielskapoczta

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą.

Nasza szkoła przystąpiła do III edycji projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy” pod hasłem „Zostań bohaterem nauki!”. „Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. Projekt obejmuje uczniów klas IV-VI.

logo Razem na Swieta

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.

mikolaj

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mrożno na dworze, no i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent.