Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi podejmuje działania edukacyjne w ramach realizacji wojewódzkiej Akcji „Bezpieczne ferie 2019”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Dnia 17 stycznia grupa uczniów z klasy 7a i 8a wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do Tauron Wytwórni SA, Oddziału Elektrowni Łagisza. Młodzież zwiedziła zakład pracy; poznała szereg  zawodów związanych z energetyką oraz dowiedziała się wielu ciekawych informacji z dziedziny chemii i fizyki, a także historii Elektrowni.

KOLO WOLONTARIATUSzkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji „Kartka dla Seniora”. Wszystkie kartki wykonane przez uczniów, zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Na spotkanie z osobami starszymi uda się delegacja dzieci z naszej szkoły. Wizyta będzie doskonałą okazją, aby pokazać najmłodszym, że warto dzielić się swoją radością z osobami starszymi i schorowanymi. Kartki proszę przynosić do 25 stycznia do koordynatora akcji Pani Agnieszki Rokity.

20190111 143510Brak słów, aby opisać cierpienie dzieci w Syrii. Wojna trwa 7 lat. To siedem lat strachu, niepewności i bólu, jakiego nie powinno doświadczać żadne dziecko. Siedem lat wojny oznacza, że tysiące dzieci z Syrii nie zna innej rzeczywistości. W Syrii i w krajach ościennych na naszą pomoc czeka 8,6 mln dzieci. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień.